DĖL INVAZINIŲ ŠLIUŽŲ NAIKINIMO

DĖL INVAZINIŲ ŠLIUŽŲ NAIKINIMO

2024-05-28
/ / /
Comments Closed

Prikabiname informaciją dėl invazinių šliužų naikinimo.

Apie šliužų naikinimą

INFORMACIJA

Šliužams tinkamų slėpimosi, veisimosi ir žiemojimo vietų naikinimas (sutvarkymas). Šliužai nepakenčia tiesioginių saulės spindulių ir sausros, ieško slėptuvių, kur praleidžia saulėtas dienas ir deda kiaušinius. Slėptuvėmis tampa augalų atliekų ar kitokios organikos krūvos, indai gyvūnų maistui, augalų vazonai, dėžės, dekoratyvinės puošmenos, lentos, malkos, šiferio lakštai, statybinės atliekos, šiltnamių plėvelės, buitinė technika, padangos ir kiti ne vietoje padėti daiktai, po kuriais susidaro nedidelės erdvės su drėgnomis mikroklimatinėmis sąlygomis.

Šliužų naikinimas cheminėmis priemonėmis. Šią priemonę taikys viešąjį pirkimą laimėjusi įmonė, turinti teisę naudoti profesionaliam naudojimui skirtus moliuskocidus.

Šliužų gaudymas gaudyklėmis. Šliužus sunku išrinkti iš teritorijos, nes jie būna pasislėpę arba tiesiog pernelyg išsisklaidę, todėl suaugusiems šliužams tikslinga naudoti gaudykles. Yra dviejų tipų gaudyklės – su jauku ir be jauko.

Privačiose teritorijose gali neblogai pasiteisinti ,,šlapių kilimėlių tipo gaudyklės“, kur dėl specialios šlapios dangos, padėtos ant žemės, šliužai susitelkia karštesnėmis dienomis (žr. https://youtu.be/OLTT7TNT6bk).

Šliužų naikinimas naudojant rinkimą ir druską. Surinkus šliužus, jie visada talpinami į sandarią talpą ir užpilami nedideliu kiekiu (sauja) druskos. Gali būti naudojama tiek maistinė, tiek techninė druska. Dėl druskos poveikio šliužai per kelias minutes dehidratuoja ir miršta. Mirę šliužai utilizuojami taip pat, kaip ir kitos organinės gyvulinės kilmės atliekos.

Šliužų naikinimas pjaunant žolę. Žolės pjovimas reikalingas tam, kad būtų pašalinamos slėptuvės ir sumažėtų mitybinė bazė, šliužams, nežuvusiems po pirmojo apdorojimo moliuskicidais.

Invazinių šliužų plitimo problema yra ne tik ekologinė, bet ir visuomenės gerovės klausimas. Raginame gyventojus tvarkyti savo kiemus, teisingai kompostuoti. Jūsų aktyvus dalyvavimas ir bendradarbiavimas yra būtini, kad pasiektume tikslą – išlaikyti Vilniaus rajono aplinką švarią ir sveiką.

 

Comments are closed.