Dėl atliekų tvarkymo

Dėl atliekų tvarkymo

2024-05-27
/ / /
Comments Closed

Dalinamės www.vrsa.lt puslapyje skelbiama informaciją dėl atliekų tvarkymo. Aktualu sodų bendrijoms.

Nuoroda į straipsnį

Kopija:

Gerbiami sodų bendrijų pirmininkai, sodininkai, gyventojai,

prasidėjus šiltajam sezonui, sodininkai ir sodų bendrijų gyventojai tvarkosi, gražina savo sodo sklypus ir gerina gyvenamąją aplinką. Tuo pačiu sodų bendrijose padaugėja atliekų, o Vilniaus rajono savivaldybė sulaukia daugiau nusiskundimų dėl atliekų surinkimo kokybės.

Pastebime ir džiaugiamės, kad gyventojų įpročiai darosi vis atsakingesni ir draugiškesni aplinkai, tačiau dar ne visi naudojasi didelių gabaritų atliekų aikštelėmis. Primename, kad Vilniaus rajono gyventojai didelio gabarito atliekas (baldus, buitinę techniką, statybines griovimo atliekas, stiklą, plastmases ir kt.) gali nemokamai pristatyti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles, esančias Vilniaus rajone Grikienių k., Pakryžės k. ir Vėliučionių k., taip pat nemokamai gali naudotis ir Vilniaus mieste esančiomis atliekų surinkimo aikštelėmis.

Taip pat būtina atkreipti dėmesį į tvarų atliekų tvarkymą. Ne visose sodų bendrijose yra įrengtos tinkamos atliekų surinkimo vietos, o sodų bendrijų pirmininkai dažnai neįvertina tokių svarbių aspektų, kaip atliekų apimtis ir atliekų išvežimo dažnis. To pasekmė – prie konteinerių susidarantys kalnai atliekų. Dažnu atveju konteineriai būna tiesiog perpildyti, o prie jų stūkso nepatrauklios šiukšlių krūvos. Todėl būtina pasirinkti tinkamą konteinerių talpą, atsižvelgiant į sodų bendrijos dydį, jos gyventojų poreikius ir lūkesčius.

Vilniaus rajono savivaldybės komunalinės tarnybos pasiruošusios padidinti konteinerių kiekį ar išvežimo dažnį – tai vienareikšmiškai pagerins situaciją. Taip pat primename, kad kiekviena sodų bendrija, priklausomai nuo dydžio, turi turėti vieną ar dvi atliekų surinkimo aikšteles. Todėl sprendžiant šį abipusiai opų klausimą, kviečiame sodų bendrijų pirmininkus glaudžiai bendradarbiauti: iki 2024 m. gegužės 31 d. parinkti sodininkų bendrijų teritorijose vietas bendro naudojimo rūšiavimo ir mišrių komunalinių atliekų konteinerių aikštelėms įrengti, parinktas vietas suderinti visuotiniuose sodininkų narių susirinkimuose ir pateikti Vilniaus rajono savivaldybės administracijai aikštelei įrengti tinkamos vietos koordinates bei susirinkimo protokolus. Konteinerių aikštelių įrengimas bus finansuojamas Savivaldybės biudžeto lėšomis.

Prašytume atkreipti dėmesį, kad kai kuriose sodų bendrijose dėl praeityje susiformavusių žemėtvarkos sprendimų keliai yra per siauri pravažiuoti atliekų surinkimo transportui, dėl ko nėra galimybės pastatyti individualių komunalinių atliekų konteinerių. Būtent todėl svarbu užtikrinti pagal talpą ir dydį tinkamos bendro naudojimo konteinerių aikštelės įrengimą.

Papildomai informuojame, kad Vilniaus rajone du kartus per metus (pavasarį ir rudenį) vykdomas didelių gabaritų ir pavojingų atliekų surinkimas apvažiavimo būdu pagal iš anksto viešai Vilniaus rajono savivaldybės internetinėje svetainėje www.vrsa.lt ir socialinio tinklo Facebook Savivaldybės paskyroje skelbiamą grafiką. Pavasario registracija jau yra pasibaigusi. Sodų bendrijose didelių gabaritų ir pavojingos atliekos š. m. gegužės-birželio mėn. bus surenkamos iš specialiai tam sodų bendrijų pirmininkų parinktų vietų. Taip pat kviečiame pasinaudoti nemokama didelių gabaritų ir pavojingų atliekų surinkimo galimybe ir ateinantį rudenį. Gyventojų patogumui, nuo kitų metų didelių gabaritų atliekų surinkimą apvažiavimo būdu planuojame organizuoti tris kartus.

Atliekų kultūra, tvarus atliekų tvarkymas, aplinkos priežiūra – mūsų visų teisė, pareiga ir atsakomybė.
Kurkime švarų Vilniaus rajoną kartu!

Comments are closed.